ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ- 3ος Όμιλος (αποτελέσματα - βαθμολογία - επόμενη αγωνιστική)

Για το Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Γ' Εθνικής στον 3ο όμιλο, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία για την 6η αγωνιστική, έχουν ως εξής :

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΕΛΙΚΟ

13/11/2022

17:00

Φοίνικας Πειραιά - Ποσειδών Ν. Ψυχικού

69 - 62

13/11/2022

17:00

Α.Ο. Δάφνης - Α.Ε. Πικερμίου

99 - 82

13/11/2022

16:30

Φ.Ο. Βροντάδου - ΑΙΟΛΙΚΟΣ B.C.

77 - 55

13/11/2022

14:00

Ε.Α. Καλύμνου - Ελευθερία Μοσχάτου

69 - 76

13/11/2022

17:00

Νίκη Αμαρουσίου - Γ.Σ. Μανδραϊκός

80 - 50

13/11/2022

17:00

Ίκαρος Καλλιθέας - Αργοναύτης Ραφήνας

76 - 61

*ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ – ΩΡΑ - ΓΗΠΕΔΟ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α

    ΟΜΑΔΑ      

ΑΓΩΝΕΣ

ΝΙΚΕΣ

ΗΤΤΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

 Α.Ο. Δάφνης

6

6

-

12

2.

 Αργοναύτης Ραφήνας

6

5

1

11

3.

 Ίκαρος Καλλιθέας

6

5

1

11

4.

 Νίκη Αμαρουσίου

6

5

1

11

5.

 Ελευθερία Μοσχάτου

6

4

2

10

6.

 Α.Ε. Πικερμίου

6

3

3

9

7.

 *Φ.Ο. Βροντάδου

5

3

2

8

8.

 Φοίνικας Πειραιά

6

2

4

8

9.

 Ποσειδών Ν. Ψυχικού

6

1

5

7

10.

 *Ε.Α. Καλύμνου

5

1

4

6

11.

 Γ.Σ. Μανδραϊκός

6

-

6

6

12.

 ΑΙΟΛΙΚΟΣ B.C.

6

-

6

6

*Ε.Α. Καλύμνου - Φ.Ο. Βροντάδου έχουν 1 αγώνα λιγότερο

 Οι πρώτες 4 ομάδες θα μπουν στα Playoffs εκ των οποίων θα ανέβει 1 ομάδα στην Β’ Εθνική.

 Οι υπόλοιπες 8 ομάδες θα μπουν στα Playouts (σε 2 φάσεις) από τις οποίες θα παραμείνουν στην κατηγορία 2 ομάδες.


 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ – ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ

20/11/2022

17:00

Ποσειδών Ν. Ψυχικού - Α.Ο. Δάφνης

Κ.Γ. Ν. Ψυχικού

20/11/2022

17:00

Α.Ε. Πικερμίου - Φ.Ο. Βροντάδου

Κ.Γ. Διώνης

20/11/2022

17:00

ΑΙΟΛΙΚΟΣ B.C. - Ε.Α. Καλύμνου

Δ.Α.Κ. Νεάπολης

20/11/2022

17:00

Ελευθερία Μοσχάτου - Ίκαρος Καλλιθέας

Α’ Μοσχάτου

20/11/2022

17:00

Γ.Σ. Μανδραϊκός - Φοίνικας Πειραιά

1ο Μάνδρας

20/11/2022

17:00

Αργοναύτης Ραφήνας - Νίκη Αμαρουσίου

Κ.Γ. Ραφήνας

*ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ – ΩΡΑ - ΓΗΠΕΔΟ