ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ- 3ος Όμιλος (αποτελέσματα - βαθμολογία - επόμενη αγωνιστική)

Για το Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Γ' Εθνικής στον 3ο όμιλο, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία για την 7η αγωνιστική, έχουν ως εξής :

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΕΛΙΚΟ

20/11/2022

17:00

Ποσειδών Ν. Ψυχικού – ΑΟ Δάφνης

65 - 80

20/11/2022

15:30

ΑΕ Πικερμίου – ΦΟ Βροντάδου

88 - 71

20/11/2022

11:30

ΑΙΟΛΙΚΟΣ BCΕΑ Καλύμνου

65 - 63

20/11/2022

17:00

Ελευθερία Μοσχάτου - Ίκαρος Καλλιθέας

73 - 68

20/11/2022

17:00

ΓΣ Μανδραϊκός - Φοίνικας Πειραιά

68 - 75

20/11/2022

17:00

Αργοναύτης Ραφήνας - Νίκη Αμαρουσίου

73 - 54

*ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ – ΩΡΑ - ΓΗΠΕΔΟ

 

 

 

 

 

 

 

 


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α

    ΟΜΑΔΑ      

ΑΓΩΝΕΣ

ΝΙΚΕΣ

ΗΤΤΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

 ΑΟ Δάφνης

7

7

-

14

2.

 Αργοναύτης Ραφήνας

7

6

1

13

3.

 Ελευθερία Μοσχάτου

7

5

2

12

4.

 Νίκη Αμαρουσίου

7

5

2

12

5.

 Ίκαρος Καλλιθέας

7

5

2

12

6.

 ΑΕ Πικερμίου

7

4

3

11

7.

 Φοίνικας Πειραιά

7

3

4

10

8.

  ΦΟ Βροντάδου

6

3

3

9

9.

 ΑΙΟΛΙΚΟΣ BC

7

1

6

8

10.

 Ποσειδών Ν. Ψυχικού

7

1

6

8

11.

  ΕΑ Καλύμνου

6

1

5

7

12.

 ΓΣ Μανδραϊκός

7

-

7

7

ΕΑ Καλύμνου – ΦΟ Βροντάδου έχουν 1 αγώνα λιγότερο

 (16/12 -19:30)

 Οι πρώτες 4 ομάδες θα μπουν στα Playoffs εκ των οποίων θα ανέβει 1 ομάδα στην Β’ Εθνική.

 Οι υπόλοιπες 8 ομάδες θα μπουν στα Playouts (σε 2 φάσεις) από τις οποίες θα παραμείνουν στην κατηγορία 2 ομάδες.


 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ – ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ

27/11/2022

17:00

ΦΟ Βροντάδου - Ποσειδών Ν. Ψυχικού

Κ.Γ. Χίου

27/11/2022

17:00

ΕΑ Καλύμνου – ΑΕ Πικερμίου

Κ.Γ. Καλύμνου

27/11/2022

17:00

ΑΙΟΛΙΚΟΣ BC - Ελευθερία Μοσχάτου

Δ.Α.Κ. Νεάπολης

27/11/2022

17:00

ΑΟ Δάφνης – ΓΣ Μανδραϊκός

Κ.Γ.

‘’Μιχ. Μουρούτσος’’

27/11/2022

17:00

Φοίνικας Πειραιά - Αργοναύτης Ραφήνας

Κ.Γ. ‘’Παν.Σαλπέας’’

27/11/2022

17:00

Νίκη Αμαρουσίου - Ίκαρος Καλλιθέας

Κ.Γ.

Κοκκινιάς Αμαρoυσ.