ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ- 3ος Όμιλος (αποτελέσματα - βαθμολογία - επόμενη αγωνιστική)

Για το Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Γ' Εθνικής στον 3ο όμιλο, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία για την 8η αγωνιστική, έχουν ως εξής :

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ

27/11/2022

15:00

ΦΟ Βροντάδου - Ποσειδών Ν. Ψυχικού

58 - 67

27/11/2022

15:00

ΕΑ Καλύμνου – ΑΕ Πικερμίου

75 - 74

27/11/2022

12:00

ΑΙΟΛΙΚΟΣ BC - Ελευθερία Μοσχάτου

58 - 80

27/11/2022

17:00

ΑΟ Δάφνης – ΓΣ Μανδραϊκός

82 - 62

27/11/2022

17:00

Φοίνικας Πειραιά - Αργοναύτης Ραφήνας

52 - 67

27/11/2022

17:00

Νίκη Αμαρουσίου - Ίκαρος Καλλιθέας

57 - 62

*ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ – ΩΡΑ - ΓΗΠΕΔΟ

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α

    ΟΜΑΔΑ      

ΑΓΩΝΕΣ

ΝΙΚΕΣ

ΗΤΤΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

 ΑΟ Δάφνης

8

8

-

16

2.

 Αργοναύτης Ραφήνας

8

7

1

15

3.

 Ελευθερία Μοσχάτου

8

6

2

14

4.

 Ίκαρος Καλλιθέας

8

6

2

14

5.

 Νίκη Αμαρουσίου

8

5

3

13

6.

 ΑΕ Πικερμίου

8

4

4

12

7.

 Φοίνικας Πειραιά

8

3

5

11

8.

  ΦΟ Βροντάδου

7

3

4

10

9.

 Ποσειδών Ν. Ψυχικού

8

2

6

10

10.

  ΕΑ Καλύμνου

7

2

5

9

11.

 ΑΙΟΛΙΚΟΣ BC

8

1

7

9

12.

 ΓΣ Μανδραϊκός

8

-

8

8

ΕΑ Καλύμνου – ΦΟ Βροντάδου έχουν 1 αγώνα λιγότερο

 (16/12 -19:30)

 Οι πρώτες 4 ομάδες θα μπουν στα Playoffs εκ των οποίων θα ανέβει 1 ομάδα στην Β’ Εθνική.

 Οι υπόλοιπες 8 ομάδες θα μπουν στα Playouts (σε 2 φάσεις) από τις οποίες θα παραμείνουν στην κατηγορία 2 ομάδες.

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ – ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ

04/12/2022

17:00

Ποσειδών Ν. Ψυχικού - ΕΑ Καλύμνου

Κ.Γ. Ν. Ψυχικού

04/12/2022

17:00

ΑΕ Πικερμίου - ΑΙΟΛΙΚΟΣ BC

Κ.Γ. Διώνης

04/12/2022

17:00

Ελευθερία Μοσχάτου - Νίκη Αμαρουσίου

Α’ Μοσχάτου

04/12/2022

17:00

ΓΣ Μανδραϊκός - ΦΟ Βροντάδου

1ο Μάνδρας

04/12/2022

17:00

Αργοναύτης Ραφήνας - ΑΟ Δάφνης

Κ.Γ. Ραφήνας

04/12/2022

17:00

Ίκαρος Καλλιθέας - Φοίνικας Πειραιά

Κ.Γ. Εσπέρου