ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ- 3ος Όμιλος (αποτελέσματα - βαθμολογία - επόμενη αγωνιστική)

Για το Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Γ' Εθνικής στον 3ο όμιλο, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία για την 13η αγωνιστική, έχουν ως εξής :

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΕΛΙΚΟ

15/01/2023

17:00

Ποσειδών Ν. Ψυχικού - ΓΣ Μανδραϊκός

91 - 34

15/01/2023

17:00

ΑΕ Πικερμίου - Αργοναύτης Ραφήνας

74 - 69

15/01/2023

16:30

ΑΙΟΛΙΚΟΣ BC - Ίκαρος Καλλιθέας

58 - 62

15/01/2023

12:00

ΕΑ Καλύμνου -Νίκη Αμαρουσίου

59 - 78

15/01/2023

15:00

ΦΟ Βροντάδου - Φοίνικας Πειραιά

ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

15/01/2023

17:00

ΑΟ Δάφνης - Ελευθερία Μοσχάτου

87- 61

*ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ – ΩΡΑ - ΓΗΠΕΔΟ

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α

    ΟΜΑΔΑ      

ΑΓΩΝΕΣ

ΝΙΚΕΣ

ΗΤΤΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

 ΑΟ Δάφνης

13

12

1

25

2.

 Αργοναύτης Ραφήνας

13

10

3

23

3.

 Ελευθερία Μοσχάτου

13

10

3

23

4.

 Ίκαρος Καλλιθέας

12

9

3

21

5.

 Νίκη Αμαρουσίου

13

8

5

21

6.

 ΑΕ Πικερμίου

13

6

7

19

7.

 Ποσειδών Ν. Ψυχικού

13

5

8

18

8.

  ΦΟ Βροντάδου

12

5

7

17

9.

 ΑΙΟΛΙΚΟΣ BC

13

4

9

17

10.

  ΕΑ Καλύμνου

12

3

9

15

11.

 Φοίνικας Πειραιά

12

3

9

15

12.

 ΓΣ Μανδραϊκός

13

1

12

14

* Ίκαρος Καλλιθέας, ΕΑ Καλύμνου , ΦΟ Βροντάδου, Φοίνικας Πειραιά έχουν 1 αγώνα λιγότερο

 

 Οι πρώτες 4 ομάδες θα μπουν στα Playoffs εκ των οποίων θα ανέβει 1 ομάδα στην Β’ Εθνική.

 Οι υπόλοιπες 8 ομάδες θα μπουν στα Playouts (σε 2 φάσεις) από τις οποίες θα παραμείνουν στην κατηγορία 2 ομάδες.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ

22/01/2023

17:00

Αργοναύτης Ραφήνας - Ποσειδών Ν. Ψυχικού

Ραφήνας

22/01/2023

17:00

Ίκαρος Καλλιθέας - ΑΕ Πικερμίου

Εσπέρου

22/01/2023

17:00

Νίκη Αμαρουσίου - ΑΙΟΛΙΚΟΣ BC

Κοκκινιάς Αμαρουσίου

22/01/2023

17:00

Φοίνικας Πειραιά - ΕΑ Καλύμνου

‘’Παν. Σαλπέας’’

22/01/2023

17:00

ΑΟ Δάφνης -ΦΟ Βροντάδου

‘’Μιχ. Μουρούτσος’’

22/01/2023

17:00

ΓΣ Μανδραϊκός - Ελευθερία Μοσχάτου

1ο Μάνδρας