Νέα

ΑΙΟΛΙΚΟΣ B.C. : Ξεκινάει το Κύπελλο «Γεώργιος Καρέκος»

Ξεκινάει το Κύπελλο Λέσβου «Γεώργιος Καρέκος» στο Μπάσκετ, με τις πρώτες αναμετρήσεις της διοργάνωσης . Ο ΑΙΟΛΙΚΟΣ B.C. αντιμετωπίζει στην Καλλονή τον τοπικό Αρισβαίο σε αγώνα νοκ-άουτ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του θεσμού :

Ο Τζαμουτζαντώνης σφυρίζει στον «Ταρλά»

Ανακοινώθηκαν ο διαιτητής και οι βοηθοί που θα διευθύνουν τον αγώνα της 1ης αγωνιστικής ανάμεσα στον ΑΙΟΛΙΚΟ και την Α.Ε. Ερμιονίδας,  και είναι οι εξής :

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ : Τζαμουτζαντώνης Παντ. (ΧΙΟΥ)

Α' ΒΟΗΘΟΣ : Πετρίδης Γεω. (ΧΙΟΥ)

Β' ΒΟΗΘΟΣ : Τσολακίδης Λυκ. (ΑΘΗΝΩΝ)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ : Κόνιαρης Πετ. (ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση στις υποδομές

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των υποδομών στους Νέους αλλά και στους Παίδες.

ΝΕΟΙ

Ο όμιλος του ΑΙΟΛΙΚΟΥ στους Νέους είναι :

ΑΙΟΛΙΚΟΣ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓΙΑΣΟΥ, ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ , ΑΟ ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ, ΑΙΓΕΙΡΟΣ ΜΥΣΤΕΓΝΩΝ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΥΝΑΡΑΚΙΟΥ, ΤΡΙΦΥΛΛΑΚΙΑ, ΑΠΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ, ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ, ΑΕΤΟΣ ΛΟΥΤΡΩΝ, ΑΡΙΩΝ ΜΗΘΥΜΝΑΣ, ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΗΣ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΕΜΩΤΙΑΣ.

Αναλυτικά η 1η αγωνιστική :

Αναγέννηση Αγιάσου – ΑΙΟΛΙΚΟΣ

Η προϊστορία με την Α.Ε. Ερμιονίδας

1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος στον 7ο όμιλο της Γ' Εθνικής 2017-2018, και ο ΑΙΟΛΙΚΟΣ υποδέχεται την Α.Ε. Ερμιονίδας.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ και Α.Ε. Ερμιονίδας έχουν συναντηθεί 3 φορές σε 5 αγώνες.

Νίκες ΑΙΟΛΙΚΟΥ : 1

Νίκες Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ : 2

Κλήρωση προημιτελικών Κυπέλλου Λέσβου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Ε.Π.Σ.Λ. :

«Σας γνωρίζουμε οτι την Πέμπτη 28-9-2017 και ώρα 18:00 στα γραφεία της ΕΠΣ Λέσβου θα πραγματοποιηθεί απο την επιτροπή Κυπέλλου και Πρωταθλημάτων Λέσβου η κλήρωση των προημιτελικών του Κυπέλλου Λέσβου. Υπενθυμίζουμε οτι οι 8 ομάδες που συμμετέχουν είναι οι εξής:»

Αετός Λουτρών, ΑΙΟΛΙΚΟΣ, Αναγέννηση Γέρας, Απόλλων Δαφίων, Ατρόμητος Ανεμώτιας , Διαγόρας Αγ. Παρασκευής , ΑΟ Μεσοτόπου, ΑΟ Πολιχνίτου.

Ε.Π.Σ.Λ. : Ξεκινάνε οι υποδομές

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Ε.Π.Σ.Λ. :

Σας υπενθυμίζουμε ότι αύριο Τρίτη 26-9-2017 και ώρα 17:30 στα γραφεία της ΕΠΣ Λέσβου θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση για τα πρωταθλήματα Υποδομών. Παρακαλούνται τα σωματεία όπως παραστούν με εκπρόσωπο τους.

Οι ομάδες που θα μπουν στην κληρωτίδα για τα πρωταθλήματα Νέων και Παίδων είναι οι παρακάτω:

ΝΕΩΝ

Αίγειρος Μυστεγνών

ΑΟ Πολιχνίτου

Αναγέννηση Αγιάσου

Αετός Λουτρών

ΑΙΟΛΙΚΟΣ

Αρίων Μήθυμνας

Οδυσσέας Ελύτης

Σελίδες